9 Haziran 2014 Pazartesi

Cassandra Clare "Küller Şehri" Filmiyle İlgili Soruları Yanıtladı

 
Cassandra Clare, Ölümcül Oyuncaklar serinin 6. kitabı 'City of Heavenly Fire'ın Londra imza gününde, Sarah Brennan ile yaptığı söyleşide 'Küller Şehri' filmiyle ilgili bir soruyu yanıtladı.

Soru: Büyük bir hayran olarak, merak ediyorum da "Küller Şehri" filminin çekimleri ne zaman başlayacak? Ayrıca Jamie Campbell Bower, devam filminde Jace karakterini tekrar canlandıracak mı?

Cassie: Bilmiyorum, ama ben canlandıracağını düşünüyorum. Eğer Jace için Jamie ile devam edilmeseydi, benim için büyük sürpriz olurdu. Bu işler çok uzun sürecek gibi, çünkü senaryoyu baştan aşağı yenilemek zorundalar. Ama inanın bana senaryonun yeniden yazılmasını isterdiniz. Sana bir şey söyleyeceğim; senaryo sürekli, kendi içinde savaş veren çift karakterli bir Clary gibiydi.

Sarah Brennan araya giriyor: Ya da New York valisi olmak için mücadele veren bir Magnus.

Cassandra sözü tekrar alıyor: Denizkızının üstünde yüzen Jace fikrini daha çok sevdin sanıyordum! Aslında [ilk filmde] sorun oyuncu kadrosunda değil, senaryodaydı. Bana dediklerine göre, birkaç hafta içerisinde haberdar edilecekmişim! Yani tamam eski senaryodaki Magnus, prensip olarak harika bir vali olurdu ama Sıradanlar'dan gizlenme durumunun görevinde ona zorluk çıkaracağını düşünüyorum.

Çevirmen notu: "Çift kişilikli Clary", "Vali Magnus" ya da "Denizkızına binen Jace" sözleri aklınızı karıştırmasın. Bu durum Cassandra ve Sarah Brennan'ın senaryonun absürtlüğü ile dalga geçiş şekilleri. Yani senaryoda cidden böyle şeyler yokmuş tabii ki :)

Ayrıca Cassie Twitter'dan bir hayranın sorusunu yanıtladı.


@alechtwood: "Küller Şehri'nin filmden ziyade diziye dönüşmesini hiç düşündün mü?"
@cassieclare: "Daha düzgün olabilirdi ama, benim sözüm geçmiyor."

Çeviri: Elwiens

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder