6 Nisan 2014 Pazar

'Kemikler Şehri' DVD Ekstralarından Jamie Bower Röportajı

Birkaç büyük filmde yer aldın, peki bu daha öncekilerden farklı mıydı?

-Evet, sanırım daha öncekilerden farklı. Filmde ana erkek karakteri canlandırıyorum ve Jace, hikayede ağırlığı olan bir karakter.

Film çekimi sürecinde en büyük zorluk neydi? 

-Fiziksel yönü benim için son derece zordu. Çekimlerden önce aldığım eğitimler çok yoğun ve kapsamlıydı; 4 ay boyunca spor ve dövüş sanatları eğitimi aldım. Çekimler sırasında bile her gün eğitim alıyordum. Oldukça zorlayıcıydı.

Neden bu kadar çok eğitim aldın?

-Karaktere fiziksel ve görsel olarak benzemem gerekiyordu ve aynı zamanda bu eğitimler filmde yaptığım pek çok şeye katkı sağladı. Burada günde 3-4 saatlik bir eğitimden bahsediyoruz, ki bu da oldukça fazla. Bilirsiniz işte bir diyetisyenim vardı ve yediklerime dikkat etmem gerekiyordu yani bunun gibi bir sürü şey.

Öyleyse her şey bittiğinde sen en yakın dondurma küvetinin içine mi daldın?

-(Gülüyor) Bazen yüzümü şekerlerle sıkıştırılmış halde bulmak istiyordum ve "Ben ne yapıyorum burada?" diyordum. Ama şunu söyleyebilirim ki, aslında diyet ve fiziksel eğitim kendimi daha iyi hissetmeme yardımcı oldu. Bu yüzden hayatımda bunu uygulamaya devam ediyorum. Aynı ölçüde değil, kesinlikle değil. Ama sağlıklı bir ölçüde.

Aksiyon sahneleri için alınan eğitimler, çekimlere nasıl yansıdı?

-Aksiyon sahneleri için çok çok az CGI teknolojisi kullanıldı ve şu an aklıma gelen tek örnek telleri nerelerde kullandığımız, oldukça sertti. Otel Dumort denilen yerde geçen sahneleri, Toronto yakınlarındaki Hamilton adlı bir yerde çektik, orası birçok aksiyonun geçtiği yerlerden biri. Bilirsiniz sabahın 3'ünde oraya gidersiniz fakat tüm yapmak istediğiniz yatağa geri dönmektir. Bunun yerine bir trambolinin üzerinden atlar, bir masanın üzerine tepetaklak döner ve bu süreçte dört adamı öldürürsünüz (gülüyor.) Zor bir işti ama aynı zamanda çok da eğlenceliydi.

Peki sırada ne var -daha fazla Ölümcül Oyuncaklar filmi mi?

-Açıkçası, şu anda ilk filme odaklanmış durumdayız. İlk filmden daha fazlasını yapmak ister misin? diye sorarsanız. Kesinlikle. Fakat beklemek ve ilk filmin nasıl sonuç vereceğini görmek zorunda mıyız? Evet. Yani bilirsiniz, şu anda buna odaklıyım. Peki, sırada ne var? Umarım bir noktada kurtuluş ve aydınlanma. Kim bilir?

Çeviri: Elwiens | Görkem D.
Kaynak: JamieInfo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder